İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ NELERDİR ?

İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ NELERDİR ?

İstanbul Böcek ilaçlama şirketimiz gerek Çekmeköy ilçesi gerekse şehrin diğer tüm ilçeleri üzerinde sık sık görülen haşere problemlerine karşın kapsamlı mücadeleler veriyor. Firmamızın bu mücadeleler içerisinde kullandığı yöntemleri bu makalemiz içerisinde detaylı olarak açıklayacak, nerede hangi adımların atıldığını belirteceğiz.

Sıvı ilaçlama

Sıvı ilaçlar kullanılabilirlik açısından çok alternatiflidir. Açık veyahut kapalı olmak üzere mekân özelliği fark etmeksizin sıvı yapıdaki kimyasallar her bölge üzerinde kullanılabilir. Haşere türleriyle mücadele konusunda sıvı ilaçları ikiye ayırmak mümkündür. Bu ayrımı kokulu ve kokusuz olarak yapabiliriz. Koku taşıyan sıvı yapıdaki kimyasal ilaç ürünleri bir alana buharlaştırılarak uygulanır. Burada amaç haşere türleriyle temas zorunluluğunu ortadan kaldırmaktır. İlaç bir ortam içerisine uygulanır, buharlaşma etkisi çevredeki tüm haşereleri etkiler ve sorun çözümü daha etkin olur. Kokusuz yapıdaki sıvı ilaçlardaysa tam aksi bir şekilde temas zorunluluğu bulunur. Ancak temas ettikleri alanlar üzerinde etkilidirler. Fakat bu durumun büyük avantajları da görülmektedir. Örneğin büyük depolama alanlarında gıdaları dışarıya çıkarmak mümkün değilse veya bir ortam içerisinde yatılı hasta varsa kokusuz ilaçlama önlemi alınır.

Jel ilaçlama

Jel yapıdaki ilaçların kullanım alanları sınırlıdır. Belirli birkaç haşere türüyle mücadele konusunda kullanılırlar. Haşereler bu ilaçları yemeye başladıktan sonra ölürler ve kendileri de birer zehir haline gelir.

Katı ilaçlama

Katı yapıdaki kimyasal ilaç ürünleri toz veya fare zehirleri gibi kimyasal ilaçlardır. Gerekli durumlarda uygulanarak yoğun etki gösterebilecek ilaçlama teknikleri arasında yer alır.

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir