Böcek İlaçlama Yaptırmanın Sebepleri

ilaclama

Çoğu halkımızın mantığında evlerinde veya ofislerinde böcek çıktıklarında ya kendileri marketlerlerden veya dışarıda satılan ilaçları alarak kendi başlarına yapmaya çalışmaktadırlar. Fakat olumcu sonuçlar alamıyarak tam tersi olumsuz sonuç almaktadırlar. Sadece böcek ilaçlamaları evlerimizde böcek veya kemirgen hayvan çıktıklarında değil hijjenik ev istiyorlarsa sıklık ile yaptırmaları gerekmektedir. Sonuç olarak gözümüzle göremediğimiz milyonlarca bakteri tipinde böcekler vardır ve bunların hiçbirini gözümüzle göremeyiz. Bu haşerelerden de kurtulmak istiyorsanız evlerinize, ofislerine yanı kısaca yaşam alanlarınıza düzenli şekilde böcek ilaçlaması yaptırmanız lazımdır. Doğru firmaya, doğru zamanlarda.

Böcek İlaçlamanın Faydaları ?

Artık günümüzde çoğu evlerin otoparkları ve bahçesi vardır. Ve bu durum böceklerin evlerinize girmesini daha koloylaştıracaktır. Böcekler özellikle titreşimsiz alanları seçerken gürültülü olduğu esnada yuvalarından çıkmazlar ve ortamın sessizleşceği zamanları kollayarak o sırada yuvalarından çıkarlar. Bunun yanı sıra bahçelerimiz evlerimize yakın olmasından bahçemize bitki, meyve diktiğimizde ve bahçemizde yeşilliğin olduğu sürede böcekler kendileri üreyerek  ve yeşillik alanları severek oralarda yaşarlar. Birde evimizde evcil hayvan varsa bahçede ki otoparkta ki bütün böcekleri evimize taşıma yeteneği bulunmaktadır. Özellikle tüylerinin arlarına giren böcekler hiç farkına varmadan evlerimize yuva yapmaktadırlar. Böceklerin sadece bir tanesi eve girmesi yeterli olabilir. Bir üremede yüzlerce böcek oluşabilir ve sadece bir böcek evinizde çok kısa sürede yüzlerce böcek olabilir. Evimizde ki halılardan, kilimlerden bile bakteri oluşturarak miktrop kapabiliriz. Gözümüzle görmesek te evimizde yüzlerce bizim bilmediğimiz böcekler vardır. Bunun yanı sıra çeşitlerini bilmediğimiz daha önce hiç göremediğimiz böcekler mutlaka vardır. Evlerimizi ilaçlatarak hem gözümüzle gördüğümüz böceklerden hemde göremediğimiz böceklerden kurtulabiliriz.

Böcek İlaçlama Yapılırken Dikkat Edilen Noktalar ?

Böcek ilaçlamaların bir sürü farklı ilaçları vardır. Bunlar sıvı ilaçlama, dumanlı ilaçlama, ve kokulu ilaçlama diye vardır. Bu ilaçlardan en basiti en zahmetsizi sıvı ilaçlamadır. Sıvı ilaçlama yapılırken aynı anda ilaçlama yapılacak evde durabilirsiniz ve aynı havayı soluyabilirsiniz. Çevreye zararı yoktur. Tek bir kuralı vardır oda Sıvı ilaçlama yapılırken dikkat edeceğimiz şey ilaçlama yapıldıktan sonra uygulama yapılan yerleri bir hafta ıslak temizlik yapmamaktır.

 

 

No votes yet.
Please wait...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir